Sportovní hvězdy, které se staly šampiony během svého dospívání

Obsah:

Anonim

Naše období dospívání je často plné stresu a úzkosti – bojujeme se střední školou, hormonálními změnami a všeobjímajícími zamilovanostmi, ale pro některé teenagery může být obzvláště tato formativní léta obzvláště náročná. Zatímco většina z nás je zaneprázdněna jen domácími úkoly, někteří adolescenti zde vyhrávají medaile a soutěže na nejvyšší úrovni za své sportovní schopnosti. Představte si, že jste ještě neabsolvovali střední školu a nezískali olympijskou medaili? Docela působivé.

Pro olympijské hry neexistuje žádný univerzální minimální věk pro účastníky stanovený Mezinárodním olympijským výborem, ale jednotlivé sporty mají své vlastní limity způsobilosti. Gymnastky, například, musí mít alespoň 16 let, aby mohly soutěžit na hrách.

Jako britská teenagerka Emma Raducanu vyhrála US Open a stala se první Britkou, která vyhrála tenisový grandslam od roku 1977, pojďme se podívat na některé podobně mladé sportovní šampionky, které dosáhli nejvyšší úrovně ve svých oborech během svého dospívání.

8 Simone Biles

Ikonická americká gymnastka Simone Biles, 24 let, je nejvíce zdobenou gymnastkou všech dob – s hromadami a hromadami medailí a trofejí. Poté, co se Simone začala věnovat gymnastice v pouhých šesti letech, se stala profesionálkou v pouhých čtrnácti letech. Na letních olympijských hrách v Rio De Janeiru v roce 2016 vyhrála Biles svou první zlatou medaili, když jí bylo pouhých devatenáct let – první ze šesti medailí, které získala během své olympijské kariéry. Úspěch malé superhvězdy stále stoupá.

7 Emma Raducanu

Britská tenisová hvězda Emma Raducanu se minulý týden zapsala do historie vítězstvím na US Open, odvezla si domů finálovou trofej pro ženy a stala se vůbec první kvalifikantkou, které se to podařilo. Emmina skromná povaha a schopnost vrátit se do boje po těžkém letošním Wimbledonu si vysloužily zástupy fanoušků. V pouhých osmnácti letech je zralost, kterou prokázala, daleko za její roky.

6 Yulia Lipnitskaya

Yuliya_Lipnitskaya_at_the_Skate_Canada_2013_21

Iceskater Yulia Lipnitskaya si získala světovou pozornost díky svým mimořádným výkonům na Zimních olympijských hrách v roce 2014, kdy předvedla nezapomenutelný výkon na hudbu Schindlerova seznamu a přispěla ke zlaté medaili ruského týmu vyhrát. Má tu čest být nejmladší krasobruslařkou, která kdy vyhrála zlatou medaili na olympijských hrách, ve věku pouhých 15 let a 249 dní. Yulia, 23 let, odešla z profesionálního sportu v roce 2017 po krátkém, ale mimořádně úspěšném roce.

5 Laurie Hernandez

Americká gymnastka Laurie, 21, si odbyla svůj mezinárodní debut v Riu na olympijských hrách 2016. Hernandezové se do karet zapsal úspěch – během her získala dvě olympijské medaile, v týmové soutěži si připsala zlato a na kladině stříbro. Laurie bylo pouhých šestnáct let. Od té doby, co soutěží, se zúčastnila Dancing with the Stars a prokázala značný talent - vyhrála první místo!

4 Sky Brown

Britsko-japonská skateboardistka Sky Brown, 13 let, je v současnosti nejmladším sportovcem na světě sponzorovaným společností Nike a letos na olympijských hrách v Tokiu získala bronzovou medaili v ženském parku skateboarding. Je jí pouhých 13 let a 28 dní a stala se také nejmladší olympijskou medailistkou v historii Velké Británie. Její úspěch vedl k řadě sponzorských dohod a pozornosti pro její extrémní mládí. Sky začala jezdit na skateboardu v pouhých třech letech, učila se od svého otce a videí na YouTube. Páni!

3 Sunisa 'Suni' Lee

Suni Lee je teprve osmnáct let, a přesto se již stala známým díky svému ohromujícímu výkonu na letošních olympijských hrách v Tokiu. Stala se vůbec první asijskou Američankou, která vyhrála zlato ve víceboji, a je již jednou z nejvíce dekorovaných amerických gymnastek všech dob. Suniin život prošel od jejích výher obrovským posunem poté, co byla týmová kolegyně Simone Bilesová nucena odstoupit z víceboje.

2 Katie Ledecky

Američanka Katie Ledecky je nyní považována za jednu z nejlepších plavců všech dob, protože si vybudovala působivou sbírku 7 zlatých medailí a 15 medailí z mistrovství světa a drží seznam světových rekordů. V roce 2012 na olympijských hrách v Londýně byla Katie překvapivou vítězkou běhu na 800 metrů volným způsobem – a ohromila svět. Katie bylo v té době pouhých patnáct let! Nyní 24leté Ledecké pokračuje v soutěžích na nejvyšší úrovni a letos přidala do své medailové tabulky další 2 zlaté medaile.

1 Momiji Nishiya

Momiji Nishiya se nedávno stala vůbec první ženskou šampionkou ve street skateboardingu na olympijských hrách v Tokiu a obsadila první místo na domácí půdě. Japonské hvězdě, nyní čtrnácti, bylo pouhých třináct let, když úspěšně vybojovala zlato za svůj výkon v ženské pouliční soutěži a nyní drží rekord třetí nejmladší zlaté medailistky všech dob a je nejmladší zlatou medailistkou, která kdy pocházela ze své země.. To dítě má potenciál!