Lewis Hamilton je v paláci pasován princem Charlesem do šlechtického stavu

Obsah:

Anonim

Řidič Lewis Hamilton dnes z rukou prince Charlese obdržel rytířský titul za zásluhy o motorsport. Stalo se tak pouhé tři dny poté, co mu byl odepřen osmý titul ve formuli 1. 36letému Britovi se dostalo této pocty během ceremonie na zámku Windsor.

K bývalému mistru světa se při slavnostním ceremoniálu na hradě ve Windsoru připojila jeho matka Carmen Lockhartová. Dvojice se později vyfotila v hradním čtyřúhelníku, ale Sir Lewis (36) s přítomnými reportéry nemluvil. Navzdory své minulosti s krásnými ženami se soudí, že šampion je v současné době svobodný.

Sir Lewis, první jezdec, který bude povýšen do šlechtického stavu před odchodem do důchodu

Hamilton narozený v Londýně je čtvrtým jezdcem F1, který byl po siru Stirlingu Mossovi, siru Jacku Brabhamovi a siru Jackie Stewartovi povýšen do šlechtického stavu – a prvním, komu byla tato pocta udělena, když ještě v tomto sportu soutěží.

Sir Lewis byl zařazen na seznam ocenění New Year Honors po rekordním roce 2021, ve kterém porazil Michaela Schumachera v počtu vítězství v závodech a vyrovnal se sedmi titulům mistra světa německé legendy.

Kromě svých závodních ocenění je Hamilton velkým zastáncem charitativních organizací. Jeho charitativní organizace Mission 44 se spojila s organizací Teach First, aby pomohla získat 150 černošských učitelů vědy, technologie, inženýrství a matematiky (STEM) v Anglii. Toto je jen jeden z kroků, které Hamilton podnikl s cílem zlepšit rozmanitost v profesi poté, co se během své kariéry setkal s rasistickým zneužíváním.

Kontroverze poté, co Hamilton prohrál finálový závod s Verstappenem

Hamilton, který jezdí za Mercedes, kontroverzně ztratil titul v roce 2021 s Maxem Verstappenem z Red Bullu na Grand Prix Abú Zabí. Byl kontroverzně předjížděn v posledním kole posledního závodu sezóny poté, co byl restartován po pozdním safety caru.

V té době Hamilton vedl v posledním závodě sezóny pohodlně o 11 sekund, ale nasazení safety caru přimělo Maxe Verstappena, který zaostával na druhém místě, aby riskoval v boxech a nazul nové pneumatiky.

Původně ředitel závodu Michael Masi nařídil, že auta na kole nemohla předjet bezpečnostní vozidlo, dokud havarované vozidlo neopustí trať. Poté, co byl pod tlakem šéfa Red Bullu Christiana Hornera, si to Masi rozmyslel a umožnil Verstappenovi předjet Hamiltona v rozstřelu na jedno kolo. Někteří věří, že to bylo porušení zákonů, které stanovil sám Masi.

Zatímco Hamilton vypadal při porážce laskavě, jeho tým Mercedes byl na Masiho rozhodnutí naštvaný a podal protesty ve snaze zvrátit výsledek. Zatímco protesty byly zamítnuty, Mercedes stále zvažuje další odvolání.

Vítězství by z nově vyznamenaného závodu F1 udělalo nejvíce vyznamenaného jezdce. V současné době je na sedmi světových šampionátech na stejné úrovni jako Michael Michael Schumacher.