Tato ikonická rekvizita Star Wars byla právě vydražena za více než 2 miliony dolarů

Obsah:

Anonim

V dnešní době jsou franšízy na velkém plátně v módě a vydělávají šílené peníze, když uvádějí nový film. Všechny tyto moderní franšízy vděčí za vděk Star Wars, oscarové franšíze, která bere lidi na vzrušující jízdu po celá desetiletí.

Star Wars dokázaly všechno, a přestože nebyly dokonalé, z nějakého důvodu trvaly desítky let.

Jak si dokážete představit, rekvizity z filmů Star Wars jsou cenné a nedávno se jedna rekvizita prodala za miliony dolarů. Pojďme se podívat na franšízu a dotyčnou rekvizitu.

'Star Wars' je ikonická franšíza

Od svého debutu v 70. letech 20. století jsou Star Wars mocnou franšízou, která je z velké části zodpovědná za mainstreamový úspěch filmových franšíz, které si dnes užíváme. Pohled George Lucase na cestu hrdiny navždy změnil svět filmu a dodnes se lidé nemohou nabažit postav žijících v předaleké galaxii.

První film ustoupil ikonické trilogii, knihám, speciálům a dalším. Hračky se staly obrovskou součástí franšízy a postupem času se k fanouškům dostalo mnohem více médií, než o jaké se smlouvali. I když toho bylo hodně, fanoušci nasáli každý detail, a dokonce i teď jen málo věcí dokáže vyburcovat takový humbuk jako projekt Star Wars.

Díky slavné historii franšízy jsou rekvizity použité k uvedení filmů do života nesmírně cenné a lidé za ně zaplatili spoustu peněz.

Jeho rekvizity jsou šíleně drahé

Během let vydělaly některé předměty Star Wars spoustu peněz, a to platilo zejména v roce 2017, kdy někdo dostal skutečný R2-D2!

Síla je silná! V roce 2017 se kompletní droid R2-D2 použitý v prvním filmu Star Wars z roku 1977 prodal za 2,76 milionu dolarů (2,1 milionu liber). Prodej udělal z droida nejdražší hvězdu Válečné memorabilie se kdy prodaly, “píše BBC.

Pořídit si drooda je skvělé, ale nechtěli byste být raději Han Solo? No, někdo byl ochoten za to dát statisíce.

„Blaster, který použil Han Solo ve filmu Návrat Jediho, se prodal na aukci v New Yorku za 550 000 $ (415 000 GBP). Zbraň byla ve vlastnictví filmové společnosti více než 30 let umělecký režisér James Schoppe. Pan Schoppe byl za svou práci na filmu nominován na Oscara,“píše BBC.

Existuje spousta dalších předmětů, které získaly prémii, což jen ukazuje, jak cenné tyto rekvizity jsou.

Nedávno se rekvizita z A New Hope dostala na titulky poté, co se jí podařilo získat miliony dolarů v aukci.

Model X-Wing šel za miliony

Co tedy byla položka, která nedávno získala miliony? Neuvěřitelné, byl to malý miniaturní model X-Wingu, ale věřte nám, když říkáme, že existuje důvod, proč dokázal vydělat tolik peněz.

Podle The Hollywood Reporter: „Miniaturní model X-Wing Red Leader, který odpovídá obrazovce, vytvořený společností Industrial Light & Magic, byl odhadován na 500 000 až 1 milion dolarů. Konečná cena byla podle aukční síně 2 375 000 dolarů. Model X-Wing byl použit ve Star Wars: A New Hope for Red X-Wing Squadron Leader Garven Dreis, kterého hrál zesnulý Drewe Henley. Model je mimořádně vzácný, protože většina byla zničena pyrotechnikou při natáčení závěrečné bitevní sekvence filmu u Hvězdy smrti."

Správně, tento model nějak dokázal přežít bitvu Hvězdy smrti!

Proběhl proces ověření, který vedl k ujištění, že model byl ten, který byl použit na natáčení, a popis položky vytvořil úžasný obrázek toho, proč je X-Wing tak cenný.

Model stíhačky X-wing je velmi dobře zachován a zůstává ve výborném stavu. Lehká tuhá pěna zůstává pevná a původní nerestaurovaný lak je ve výborném stavu, pouze na malých plochách se odlupuje. Jeden laserových děl vykazuje mírné deformace a jedna z poškrábaných sestav špiček laserového děla je uvolněná. Pyro X-wing bylo určeno k montáži na C-stojan s otvorem v zadní části trupu, nebo k zavěšení na dráty při natáčení. V horní části trupu je několik malých otvorů souvisejících se zavěšením modelu na drátech, “zní část popisu.

Postupem času budou tyto rekvizity stále cennější. Bude zajímavé sledovat, jaké další položky lze získat v aukci.

Doporučuje: